Bilgi Teknolojileri Danışmanı

Hakkımda

ÖZETLE biraz ben

Hayatımın çekirdek kısmı 1996-2005 aralığında linux sistemler üzerinde yaptığım çalışmalar ve 75′ in üzerinde internet kafe kurulumu ile sektörü tecrübe edindiğim, bulunduğum şehirde ki üniversite öğrencilerine tez yazarak ta klavye kullanımı mı oldukça geliştirdiğim dönemlerdi. 56k Dial-up bağlantıların kullanıldığı, ZyXEL Dial-up routerlar ile internet kafeleri otomatize ettiğimiz dönemlerden, IRCD we web sunucuları, WIN.CIH (Çernobil) faciasına, oradan Deep Freeze kullanımın yaygınlaştırılması gibi bir çok süreçte aktif olarak yer aldım.

 

Kariyer hayatım 2006 senesinde Bursa’ da bir tekstil şirketinde Bilgi Teknolojileri Yöneticisi olarak başladı ve aynı zamanda da okuduğum Bilgi Teknolojileri ve Programlama bölümünden mezuniyetime kadar devam etti. Bu süreçte Linux sistemler üzerinde uzmanlığımı geliştirmeye devam ederek güvenlik duvarı, e-posta ve dağıtım sunucuları alanlarında ihtiyaçlara yönelik çalışmalar yürüttüm.

 

2008 yılında bilişim sektörünün kalbinin attığı, tüm yeni ürünleri en erken zaman da keşfedebileceğim İstanbul’ a taşınma kararım sonrasında sistem entegratörü bir firmada Bilgi Teknolojileri Danışmanı ve Teknik Servis Yöneticiliği pozisyonunda görev aldım. Aynı zamanda kobi, orta ve büyük ölçekli işletmelerin ihtiyaçlarına yönelik çözümler geliştirmeye devam ettim.

 

2010-2013 yıllarında sırasıyla Libya, Türkmenistan, Dubai gibi ülkelerde yer alan inşaat şirketlerinin Bilgi Teknolojileri proje ve ekip liderliği ve mobilizasyon süreçlerinin yönetimi pozisyonlarında görevler yaptım. Yerli ve yabancı BT ekiplerinin sağlanması, yerel kaynakların ve politikaların oluşturulması gibi bir çok süreçte aktif rol aldım.

 

2014 yılında Türkiye’ nin ilk Dell EMC Vblock hiper bütünleşik sistemlerinin yönetimini ve bütçesel sorunlardan dolayı servis destek hizmeti almadan tüm yükseltme operasyonlarını planlayıp gerçekleştirdim.

 

2015 yılında Afrika Gana’ da türk yatırımı olan 170 adet mağazaya sahip bir spor bahisleri firmasına danışmanlık hizmetleri sunmak amacı ile Bilgi Teknolojileri Direktörlüğü pozisyonunda görev yaptım. BT alanında ki tüm operasyonları şirket ihtiyaçlarına göre tasarlayıp ülke şartlarına uygun çözümler ürettim.

 

2016 ve halen kobi, orta ve büyük ölçekli işletmelere Bilgi Teknolojileri alanında danışmanlık hizmetleri sunuyorum.

 

Boş vakitlerimi Bilgi Teknolojileri üzerine araştırmalar yapıp, eğitimlere katılarak geçirmekteyim.

 

 

linkedin instagram github
Bilgi Teknolojileri Danışmanı

Esat Küçükigridere

Hayatımın çekirdek kısmı 1996-2005 aralığında linux sistemler üzerinde yaptığım çalışmalar ve 75′ in üzerinde internet kafe kurulumu ile sektörü tecrübe edindiğim, bulunduğum şehirde ki üniversite öğrencilerine tez yazarak ta klavye kullanımı mı oldukça geliştirdiğim dönemlerdi. 56k Dial-up bağlantıların kullanıldığı, ZyXEL Dial-up routerlar ile internet kafeleri otomatize ettiğimiz dönemlerden, IRCD we web sunucuları, WIN.CIH (Çernobil) faciasına, oradan Deep Freeze kullanımın yaygınlaştırılması gibi bir çok süreçte aktif olarak yer aldım.

Bağlantıda kalın

Gelişmelerden haberdar olmak ve bağlantıda kalmak için aşağıdaki platformlardan beni takip edebilirsiniz